آموزش ساخت کیف عینک مقوایی | فضا 2 موزیک faza2music

آموزش ساخت کیف عینک مقوایی | فضا 2 موزیک faza2musicبرترین هفته

5 روز قبل

برترین هفته

2 روز قبل

آموزش ساخت کیف عینک مقوایی

تاریخ انتشار ۲۸ بهمن, ۱۳۹۵
کیف عینک مقوایی

وسایل مورد نیاز

قوطی مقوایی خالی چیپس

اره کوچک و سمباده نرم

پارچه رنگی و سفید و درفش و سوراخ کن

چسب رازی و چسب چوب

مقوا و مقداری روبان

مداد و قیچی

بست کوچک در کمد چوبی همراه با پیچ هایش

طرز ساخت

بریدن قوطی مقوایی

اگر چنانچه قوطی چیپس مقوایی در دسترس نداشته باشید می توانید از استوانه مقوایی دستمال آشپزخانه و ۲ عدد در قوطی سس مایونز استفاده کنید. ۲۰ سانت از استوانه ی مقوایی را به وسیله اره جدا کنید. دقت داشته باشید که در طی برش استوانه دچار فشار و شکستگی نشود. این اندازه بدنه جعبه شما را تشکیل می دهد و به سلیقه و بلندی عینک شما بستگی دارد و قابل تغییر است. سپس طول استوانه را نیز بزش بزنید و به ۲ قسمت مساوی تقسیم کنید و لبه های آن را با سمباده نرم حالت دهید.

چسباندن پارچه دلخواه

پس از این که لبه ها کاملا صاف شد ابتدا قسمت بیرونی را به چسب آغشته کنید و پارچه دلخواهتان را روی آن بچسبانید و برای این که کیف از داخل نیز جلوه بهتری داشته باشد یک لایه پارچه را طوری روی آن بچسبانید که لبه پارچه قبلی زیر آن قرا گیرد. هر دو قسمت زیر و داخل استوانه را به همین شکل با پارچه بپوشانید. برای یادگیری بهتر به تصاویر بالا توجه فرمایید.

درست کردن سر و انتهای کیف

برای پوشش سر وانتهای کیف، ابتدا در قوطی را روی مقوا قرار دهید و یک دایره به اندازه آن از مقوا جدا کنید. اگر تمایل داشتید درب قوطی را با اسپری رنگ کنید سپس مقوا را روی پارچه هم رنگ پوشش خارجی کیف قرار دهید و مقوا را روی پارچه بچسبانید. پس از آن مقوا را روی قسمت داخل در استوانه بچسبانید.

وصل کردن دو قسمت کیف

برای این که دو قسمت کیف را به هم متصل کنید ابتدا روی سمت راست و چپ یکی از قسمت ها علامت گزاری کنید. سپس روی علامت ها را با درفش سوراخ کنید. سپس بست را روی سوراخ قرار دهید و پیچ هایش را روی آن بپیچید. هر دو بست را به همین شکل به کیف متصل کنید.

کیف عینک

ما بین دو قسمت کیف در بطری را قرار دهید و با چسب قسمتی که به وسط دو لبه متصل است را بچسبانید. برای قفل کیف ابتدا با پانچ روی دهانه کیف، هم قسمت بالا و هم قسمت پایین ۲ سوراخ ایجاد کنید و مقداری روبان از دو سوراخ عبور دهید تا دسته های کوچکی برای کیف درست شود. سپس قفل مخصوص کیف را روی دهانه کیف متصل کنید. کاردستی کیف عینک زیبای شما آماده است.

40 بازدید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *