۵ ترفند کاربردی ویندوز | فضا 2 موزیک faza2music

۵ ترفند کاربردی ویندوز | فضا 2 موزیک faza2musicبرترین هفته

2 روز قبل

برترین هفته

7 روز قبل

۵ ترفند کاربردی ویندوز

تاریخ انتشار ۱۶ اسفند, ۱۳۹۵
5 ترفند کاربردی ویندوز

دانستن میانبرها و ترفندهای ویندوز می تواند به کاربران کمک شایانی کند و سرعت عملکرد را افزایش دهد.
در سیستم عامل ویندوز بیش از هر سیستم عاملی دارای میانبر است و اکثر کاربران از میانبر های آن بی خبر اند. دانستن این موارد می تواند کمک بسیاری به کاربران بکند و به کارها سرعت ببخشد.

۱. تقسیم صفحه نمایش
شاید شما نیاز داشته باشید چند صفحه را به صورت همزمان مشاهده کنید. شما می توانید صفحه را به صورت طولی و عرضی تقسیم کنید. برای این کار کافی است تا کلید ویندوز در کیبرد را نگهداشته و صفحه مورد نیاز را به یکی از چهر سمت مانیتور بکشید تا صفحه به قسمت مساوی تقسیم شود.

۲. تعیین میانبرهای جدید
شما می توانید برای سیستم خود کلید میانبر جدید معرفی کنید تا دستورالعمل شما به سرعت انجام شود. برای انجام اینکار راست کلیک کنید. گزینه Properties را انتخاب کنید. به تب “Shortcut” بروید و در بخش “Shortcut key” کلید های میانبر را وارد کنید. در قسمت Open File Location فایلی که باید اجرا شود را انتخاب کنید.

۳. تغییر جهت صفحه نمایش
شما می توانید با نگهداشتن کلید های Shift + Ctrl به همراه زدن یکی از کلید های بالا – پایین – چپ – راست جهت صفحه نمایش خود را تغییر دهید.

۴. اضافه کردن مسیر جدید به علاقه مندی های ویندوز
علاقه مندی های ویندوز، با باز کردن هر پوشه نمایان می شود و شما می توانید به سرعت به پوشه های خود دسترسی پیدا کنید. برای این که یک فایل را به علاقه مندی ها اضافه کنید باید فایل مورد نظر خود را در قسمت علاقه مندی ها بکشید.

۵. اعمال صرفه جویی در باتری
شما می توانید با فعال کردن این گزینه با کاهش نور صفحه و ثابت کردن تصویر پس زمینه در باتری خود صرفه جویی کنید. برای اینکار ابتدا وارد منوی استارت شوید. سپس مراحا زیر را دنبال کنید و گزینه Battery Saver را فعال کنید.
Settings > System > Battery Saver

8 بازدید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *