آموزش ساخت کرم سبزه ای | فضا 2 موزیک faza2music

آموزش ساخت کرم سبزه ای | فضا 2 موزیک faza2music



برترین هفته

6 روز قبل

برترین هفته

3 روز قبل

آموزش ساخت کرم سبزه ای

تاریخ انتشار ۲۰ اسفند, ۱۳۹۵
آموزش ساخت کرم سبزه ای

وسایل مورد نیاز

پوست خالی تخم مرغ ۱۱ عدد
چسب حرارتی
رنگ گواش و اکلیل
سیم برق با روکش مشکی
ماژیک

طرز ساخت

ابتدا روی بدنه تخم مرغ سوراخ کوچکی ایجاد کنید و از همان قسمت سفیده و زرده تخم مرغ را خارج کنید و داخل پوسته را کاملا تمیز شسته و اجازه دهید تا خشک شود سپس پوسته را به هر رنگی که دوست دارید با یک تکه اسفنج رنگ کنید.

آموزش ساخت کرم سبزه ای
پس از این که رنگ ها خشک شد به وسیله ماژیک روی بدنه تخم مرغ خط هایی بکشید که خطوط روی بدن کرم کوچولو مشخص شود. سپس آن ها را با چسب حرارتی کنار هم دریک ردیف مارپیچ بچسبانید. یکی ازتخم مرغ ها را تا نیمه رنگ آمیزی کنید. چشم های کرم را می توانید درد و طرف آن یا با ماژیک بکشید یا دو عدد مهره مشکی به جای چشم ها بچسبانید.

آموزش ساخت کرم سبزه ای
برای پاهای این کرم کوچولو می توانید از سیم یک سوکت قدیمی استفاده کنید. آن را به قطعات کوچک ببرید و با چسب گرم به دو طرف بدنه تخم مرغ وصل کنید.
کرم کوچولوی شما آماده است. برای این که رنگ گواش با دست و یا آب پاک نشود می توانید کرم را روی روزنامه ای قرار دهید و در فضای باز به آن اسپری کیلر بپاشید تا رنگ آن ثابت شود. سپس اجازه دهید تا کاملا خشک شود.

آموزش ساخت کرم سبزه ای

پس از آن روی بدنه هر تخم مرغ یک سوراخ کوچک ایجاد کنید. تعدادی دانه ( گندم، ماش یا هر دانه دیگر ) که قبلا جوانه زده را درون سوراخ بدن کرم بیندازید و هرروز چند قطره آب به آن بدهید مراقب باشید آب زیاد باعث ترش کردن و خراب شدن جوانه ها خواهد شد فقط چند قطره کافیست. پس از چند روز سبز شدن سبزه های عید را خواهید دید. از دیدن کرم کوچولوی سبزه ای در سفره هفت سین امسال لذت ببرید.

آموزش ساخت کرم سبزه ای

2417 بازدید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *