هتل یخی فوق العاده دیدنی در سوئد | فضا 2 موزیک faza2music

هتل یخی فوق العاده دیدنی در سوئد | فضا 2 موزیک faza2musicبرترین هفته

3 روز قبل

برترین هفته

5 روز قبل

هتل یخی فوق العاده دیدنی در سوئد

تاریخ انتشار ۲۰ فروردین, ۱۳۹۶
هتل یخی فوق العاده دیدنی در سوئد

تصاویر حیرت انگیز از یک هتل‌ یخی واقع در سوئد را مشاهده می کنید.
تماشای مناظر زمستانی و استفاده از جذابیت های یخ و برف برای کسانی که زیاد اهل ماجراجویی هم نیستند میسر شده است. یک هتل یخی در سوئد که اولین و بزرگ‌ترین هتل ساخته‌ شده از یخ و برف در جهان است به یکی از جاذبه‌های گردشگری این کشور تبدیل شده و هرسال هزاران نفر را از نقاط مختلف جهان به شمال این کشور می‌کشاند. این هتل که نخستین بار در سال ۱۹۹۰ به روی گردشگران گشوده شد، در روستای کوچک یوکاس‌یروی در شمال سوئد قرار گرفته است.

هتل یخی هرسال بازسازی می‌شود و به مساحت و امکانات تفریحی این هتل اضافه می‌گردد. ساخت این هتل پروژه‌ای یک‌ساله است. در ماه‌های آوریل و مه (فروردین و اردیبهشت) ۵ هزار تُن یخ از رودخانۀ تورن تأمین شده و در بهار و تابستان در یخچال‌های عظیم صنعتی نگهداری می‌شوند. سپس تنها طی ماه‌های اکتبر و نوامبر (مهر و آبان) این هتل ساخته می‌شود و دوباره در اواسط ماه آوریل (فروردین) که همه‌چیز شروع به ذوب شدن می‌کند، این ساختۀ دست بشر نیز به طبیعت بازخواهد گشت.

گفتنی است؛ مسافران هتل یخی سوئد اغلب ثروتمندان هستند زیرا هزینۀ اقامت در آن به علت زمان محدود و هزینۀ گزاف ساخت آن، بسیار بالا است. قیمت اتاق‌ها برای هر شب اقامت در این هتل حدوداً ۸۰۰ دلار است.این هتل به امکانات پیشرفته‌ای مجهز است که دمای هتل را ثابت نگه می‌دارد. امکان استفاده از استخر آب گرم نیز در هتل وجود دارد.حتی لیوان‌ها و بشقاب‌ها در این هتل از یخ ساخته‌ شده‌اند و مهمان‌ها می‌توانند وسایل خود را به پذیرش بسپارند تا آن‌ها را به محل‌های گرم‌تر منتقل کنند.

41 بازدید


پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *